KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Velilerin emeğini çocukların geleceğini çaldılar | Yomra Haberleri Haberleri

Velilerin emeğini çocukların geleceğini çaldılar

Velilerin emeğini çocukların geleceğini çaldılar

Demokrat Parti Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sağıroğlu, Yomra’da eğitimdeki sıkıntılara dikkat çekerek, İYİ Parti ve AK Parti Belediye Başkan Adayları bir olarak “Velilerimizin emeğini, çocuklarımızın geleceğini çaldılar” dedi.

Whatsapp haber ihbar

Demokrat Parti Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sağıroğlu, Yomra’da eğitimdeki sıkıntılara dikkat çekerek, İYİ Parti ve AK Parti Belediye Başkan Adayları bir olarak “Velilerimizin emeğini, çocuklarımızın geleceğini çaldılar” dedi.

Demokrat Parti Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sağıroğlu gazetemize çarpıcı açıklamalar yaptı. 15 yıl belediye başkanlığı yaptıktan sonra kendi deyimiyle 5 yıl dinlenen ve tekrar sahalara daha güçlü döndüğünü ve seçimi kazanarak Yomra’da yüzyılın projelerini yapmak istediklerini belirtti. İşte Sağıroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları, 

ÇOCUKLARIMIZIN

GELECEĞİ İLE OYNADILAR

Yomra’daki eğitim sorununun en büyük sorunların başında geldiğini belirten Sağıroğlu, “Her geçen gün eğitimde Yomramız geriye doğru gitti. Çocuklarımızın geleceği ile oynadılar. Bizim dönemimizde 8 yeni okul, 120 derslik yaparak eğitime kazandırdık.  Son 5 yılda hem iktidar hem de yerel yönetim yemek masalarında bir araya gelerek gülüp eğlendiler ama bir tane bile derslik açamadılar. Bunun yanında bir de var olan üniversiteyi de kapattılar.  Hem iktidar hem de yerel yönetim eğitim sorununun üzerine düşmediler. 

KAŞÜSTÜ’NDE 60 ADET 

DERSLİĞE İHTİYAÇ VAR

Son beş yılda Yomra‘nın nüfusu %80’i Kaşüstü bölgesinde olmak üzere 10.000 kişi olarak arttı. Haliyle bu orantı baktığımız zaman 1800 ilköğretim öğrencisi artmıştır. Ortalama sınıflarımızı 30 kişi kabul edersek Kaşüstü bölgesinde 60 tane dersliğe acil ihtiyaç vardır. Bizim dönemimizde 20-28 kişilik sınıflar şimdi 40-45 kişi oldu. Tabiki okullar devlet yatırımıdır. Ancak bizler yerel yöneticiler olarak bunların yapımı için gerekli her türlü atımı atmalıdır.  

MADEN MAHALLESİ’NDEKİ

OKUL AÇILACAK

Maden Mahallesin’de bizim dönemimizden sonra kapanan bir okul var. Bu okul için milletvekilleri, büyükşehir belediyesi, Yomra Belediyesi ve iktidar mensuplarının sürekli gelip, görüp, gezip dönmesi neticesinde halen daha okulu kapalı durumda. Öğrenciler zor şartlar altında çevre köylerdeki okullara gitmek zorunda kaldılar. Biz bu okulu ne pahasına olursa olsun emniyet ve güvenlik önlemlerini alıp eğitim ve öğretime açtıracağız. Yomra’daki mevcut okullarında sorunlarını çok iyi biliyoruz.” dedi.

SANCAK VE KAŞÜSTÜ’NE

KREŞ YAPACAĞIZ

 Yomra'mızın bir kreşi yok, biz iki tane proje hazırladık. Birisi Kaşüstün’de bizim kazandırdığımız alana orada halk pazarı kurmuşlar orada halk pazarı olmaz. O halk pazarını alıyoruz orada bir kreş kazandırıyoruz.  Aynısını Yomra'da da kazandırıyoruz. Kaşüstü’nde yaşam merkezinden engelli çocuklarımız için spor salonu kazandırıyoruz. Bu çok önemli. Cumartesi ve Pazar günleri belediyenin yaptırmış olduğu spor salonunda ücretsiz olarak faydalanacaklar. Aileler her hafta onlarla birlikte oluyorlar. Onların dinlenmek istirahat etmek hakkıdır. Biz o iki gün çocuklarımıza orada misafir etmek suretiyle ailelere de dinlenme imkanı vereceğiz. Engellilere engelsiz hayat sağlamak toplum olarak, birey olarak hepimizin görevidir. Eğer engelliler toplumda engelli olarak yaşıyorsa yazıklar olsun bizlere.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN