KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Yeni meclis ilk toplantısını yaptı | Yomra Haberleri Haberleri

Yeni meclis ilk toplantısını yaptı

Yeni meclis ilk toplantısını yaptı

Yomra Belediyesi yeni meclisi Nisan Ayı toplantısını yaptı.

Whatsapp haber ihbar

Yomra Belediyesi yeni meclisi Nisan Ayı toplantısını yaptı. 

Meclis Başkan vekili, Katip Üyeler, Encümen, Plan ve Bütçe, İmar ve Kültür komisyonlarının seçiminin yapıldığı toplantıda Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Nisan Ayı Belediye Meclis toplantımıza hoşgeldiniz. Geçtiğimiz 5 yıl boyunca aldığımız kararların yüzde 99’unu oy birliği ile aldık. Siyaset yapmaya gelmedik. Vatandaşa hizmet etmeye geldik” dedi.

ÇOK UYUMLU ÇALIŞMALARIMIZ OLDU

Başkan Bıyık yaptığı meclis açılış konuşmasında şunları söyledi;

Değerli meclis üyesi arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah 5 yıllık süre içerisinde ilçemize hizmet etme sürecimiz olacaktır.  Geçmiş 5 yılda arkadaşlarımızla birlikte güzel çalışmalarımız oldu. biz özellikle son 3 yıllık zaman diliminde Belediye Meclisi'nde çok uyumlu bir çalışma sürecimiz oldu ve hemen hemen kararlarımızın yüzde 99'unu oy birliği ile aldık.  Ilçe Belediyesinin alacak olduğu kararlarda imarla ilgili bütün kararlarımız Büyükşehir Belediye Mersine gittiği için öncelikli olarak Büyükşehir Belediye belediyesi ile istişare ediyoruz. Yani geçecek olan kararların sağlıklı olarak geçmesi için. O yüzden bugüne kadar aldığımız kararların %99'unu oy birliği ile aldık. Burada belediye meclisini  kamerayla hem sesli hemde görüntülü kayıt yapıyoruz. Sakladığımız bir şeyimiz yok vatandaşlarımız sağ olsun, çoğu zaman eşlik ettiği zamanlar oldu. Siyasi partilerinizi ise başkanları geliyor. Saklayacak herhangi bir şeyimiz yok. O yüzden rahat bir meclis dönemi birlikte geçireceğimizi düşünüyorum.

BUGÜNE KADAR SİYASET YAPMADIM

Burada bulunan Belediye meclis üyesi arkadaşlarımız vatandaş tarafından seçilmiş ve burada kendi partileri adına görevlendirilmiş arkadaşlarımızdır. Bizim için bu saatten sonra Belediye Meclis üyelerimizin siyasal parti veya duygu ve düşüncelerine yönelik bir ayrıştırılması olmaz. Ben geçen sene belediye meclisindeki arkadaşlarımızın  vatandaştan gelen talepleri ne olursa bize iletilenleri elimizden geldiğince yapmaya çalıştım Yani bir ayrımcılık yapmaksızın yapmaya çalıştım. Yalnız zaman zaman bizden isteyip, yapamadığımız talepleri yine belediye meclisi üzerinden tekrar gönderme durumları olduğu için yapılamadığı zamanlarda olabilir. Neticede %100 her şeye ulaşma şansımız yok. Herhangi bir konumuz varsa işte işle ilgili sahadan size gelen bir şikayet olursa, Fatih Şimşek başkanımızı dün  itibarıyla belediye başkan yardımcısı olarak da atamazsını gerçekleştirdik. Kendisiyle iletişime geçersiniz. Biz burada 5 yıl millete hizmet için yola çıktık.  Belediye Meclisi'nde bugüne kadar siyaset yapmadım. Amacımız Millete hizmet etmektir.  Dolayısıyla el birliğiyle hizmet edeceğiz. Eksikler varsa tartışacağız, konuşacağız ama mümkün mertebe uyumlu bir biçimde oy birliği ile birlik beraberlik içinde faydasına olan işleri yapmaya çalışacağız inşallah” dedi.

Başkan Mustafa Bıyık’ın konuşmasının ardından komisyon seçimleri yapıldı.

Yomra Belediye Meclis Başkanlığı 1. Vekili 

Hamdi Kuloğlu, 2. Başkan vekilliğine ise Funda Çuvalcı seçildi.

Katip Üyeler Asıl

Fatih Yıldırım, Cem İrtem

Katip Üyeler Yedek

Ahmet Salih Atasoy,  Sinan Coşkun

 

Belediye Encümeni

Nihat Gümrükçü, Ahmet Salih Atasoy

 

Plan ve Bütçe Komisyonu

Hamdi Kuloğlu, Sinan Coşkun, Rahman Bayrak

 

İmar Komisyonu

Fatih Şimşek, Fatih Yıldırım, Hüseyin Turan

 

Kültür ve Turizm Komisyonu

Cem İrtem, Funda Çuvalcı, Ali Kemal Çakmak

 

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği

Zekeriya Akgül, Cem İrtem seçildi.

Öte yandan, İYİ Parti’de Grup Başkan Vekili Zekeriya Akgül, , AK Parti’de ise Hüseyin Turan Grup Başkan vekili koltuğunda oturdu. Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şimşek’in atamasının yapıldığı belirtildi.

         YORUMUNUZU PAYLAŞIN