KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Yomra’da Jandarmadan öğrencilere Trafik Haftası eğitimi | Yomra Haberleri Haberleri

Yomra’da Jandarmadan öğrencilere Trafik Haftası eğitimi

Yomra’da Jandarmadan  öğrencilere Trafik Haftası eğitimi

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Tim Ekipleri, Trafik Haftası kapsamında sorumluluk alanlarındaki okullarda öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenledi.

Whatsapp haber ihbar

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Trafik Tim Ekipleri, Trafik Haftası kapsamında sorumluluk alanlarındaki okullarda öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenledi. Öğrencilere trafik eğitimi veren ve trafik haftasıyla ilgili sunumlar gerçekleştiren ekipler, önemli bilgileri paylaşarak farkındalık oluşturdu.

Kaşüstü İlk ve Ortaokulunda gerçekleştirilen sunumlarda, Jandarma ekipleri temel trafik kuralları, karşıdan karşıya geçiş kuralları, okul taşıtlarına binme ve inme kuralları, emniyet kemeri kullanımı, yaya geçidi ve okul geçidi kuralları ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptılar. Ayrıca, alt ve üst geçit kuralları da öğrencilere aktarıldı.
Yapılan açıklamada,  “Trabzon İl Jandarma Komutanlığının Trafik Jandarma Timleri Geleceğimizin teminatı olan çocuklara trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek amacıyla  Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Kaşüstü İlköğretim Okulu öğrencilerine " Trafik Güvenliği ve Genel Trafik Kuralları" konulu seminer verilerek, seminer sonrası öğrencilere Trafik broşürü ve Trafik temalı kitap ayıracı dağıtılmıştır.” denildi.


Editör: AHMET FARUK ŞÜKÜR


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN