KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Yomra’da şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği | Yomra Haberleri Haberleri

Yomra’da şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği

Yomra’da şehit ve  gazi ailelerine iftar yemeği

Yomra Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programı çerçevesinde şehit aileleri ile gazilere iftar yemeği verildi.

Whatsapp haber ihbar

Yomra Kaymakamlığı tarafından 18  Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programı çerçevesinde şehit aileleri ile gazilere iftar yemeği verildi.

Yomra Müftüsü Celal Malkoç’un şehitler için yaptığı duayla başlayan programda, Kaymakam Muhammet Öztabak ve Eşi Selime Özabak şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi. 

İftar programında konuşan Kaymakam Muhammet Öztabak, “Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü olarak uzun yılardan beri bir gelenek haline getirip kutlamaktayız. 18 Mart gecesinde şehit ailelerimiz ve gazilerimize yemek veriyoruz. Bu sene de Ramazan ayı olması sebebiyle iftarda beraber olma şerefine nail olduk. Şehit ailesi ve gaziler bizim için çok kıymetli. Bunu her yerde ve her zaman söylüyorum. Burada rahat yemek yiyebiliyorsak, dışarıda rahatça dolaşabiliyorsak, başımızı yastığa koyduğumuzda rahatça uyuyabiliyorsak bunu şehit ailesi ve gazilerimize borçluyuz. Buranın mülki amiri olarak her zaman yanınızda olacağız. Her zaman acınızı sevincinizi paylaşacağız. Zaman zaman sizlere ziyarette bulunacağız bulunuyoruz da… Jandarma komutanımız ile emniyet müdürümüzle. Bu vatan şehitlerimize ve siz şehit ailelerine çok şey borçlu ve bu borcu elimizden geldiğince ödemeye gayret edeceğiz. Bizim kapımız sadece bu akşam değil her zaman ve her daim sizlere açıktır. Bu güzel akşam da bizimle beraber olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayının ve tuttuğunuz oruçların hayırlara ve makbule geçmesi dileğiyle hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum.” dedi.

Yomra SYDV Müdürü Aslıhan Başak ve SYDV Personelleri program boyunca şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi. Programa gelen aileler kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan oldukça memnun kaldı.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN