KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
YOMRA TRABZON’UN İLÇESİ DEĞİL TRABZON’UN KENDİSİDİR | Yomra Haberleri Haberleri

YOMRA TRABZON’UN İLÇESİ DEĞİL TRABZON’UN KENDİSİDİR

YOMRA TRABZON’UN İLÇESİ DEĞİL TRABZON’UN KENDİSİDİR

Resmi olmayan sonuçlara göre yeniden belediye başkanı seçilen Mustafa Bıyık vatandaşa seslendi.

Whatsapp haber ihbar

Yomra kararını vererek Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ı yeniden başkan seçti. Sandıkların açılmasından sonra sandıkların %91’in açılmasından sonra %48.54 ile seçimi kazandığını ilan eden Başkan Bıyık önce belediye binası önünde daha sonra Kaşüstü Cumhuriyet Parkı’nda vatandaşa seslendi. Hem belediye önünde hem de Cumhuriyet Parkı’nda vatandaşlarla seçim zaferini kutlayan Belediye Başkanı Mustafa Bıyık vatandaşlarla horon oynadı. 

Hem Belediye önünde hem de Kaşüstü Cumhuriyet Parkında vatandaşa seslenen Bıyık şunları söyledi;

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Kıymetli hemşehrilerim öncelikli olarak zaferimiz kutlu olsun. Vermiş olduğunuz emekleriniz için hepinizi teşekkür ederim. Seçimi bir kişinin kazanma ihtimali yok seçimi benim bireysel olarak kazanma imkanımda yok. Vermiş olduğunuz destek için hepinize teşekkür ediyorum. Siz olmasaydınız biz bu işleri başaramazdık kanamazdık.

FOTOĞRAFLAR İÇİN RESME TIKLAYINIZ

BÜYÜK BİR DESTEK İLE

2019 tarihinde Yomra Belediye Başkanlığı için yola çıktığımız zaman sokaklarda çalışırken Yomra’nın kadınlarının evlerine hapsolmuş, gidecek bir sosyal yaşam alanı olmadan yaşadıklarını, gençlerinin gidecek bir sosyal etkinlikleri olmadan yaşadıklarını, insanların yürüyecek bir yolu olmadığını, doğal gazının olmadığı, bir ilçe belediyesinin alması gereken hizmetleri almadığını, sizlerle beraber seçim çalışması yaparken yakınen gördük. Büyük bir destek ile hep birlikte 2019 tarihinde seçimleri kazanarak Yomra’yı Karadeniz’in marka ilçesi Trabzon’un incisi haline getirdik.

KARADENİZİN METROPOL İLÇESİ YAPTIK

Bu çalışmalarımız neticesinde yapmış olduğumuz sosyal yaşam alanları ile insanlarımızın sosyal ve kültürel etkinliklerini artırarak Yomra ilçesini bir köy ilçesi olmaktan çıkararak Karadeniz’in metropol ilçesi haline getirdik bunu hep birlikte başardık. Çok şükür 2019 tarihinde göreve gelirken bu ilçesi adaletli bir biçimde yöneteceğiz. Bu ilçeye huzur getireceğiz. Yomra Belediyesi’nin adını çok çeşitli olaylarla, kavga ile gürültü ile inşaatlarla, hafriyatlar ile olumsuz işler ile andırmayacağız. Bu ilçeyi kültür ve sanat ile buluşturup insanları sosyal bir yaşamın içerisine dahil edeceğimize dair bir söz vermiştik ve bunu 5 yıl içerisinde tamamladık Bu anlamda vatandaşlarımızın ortak yaşam alanlarında bizlere vermiş olduğu destek için teşekkür ediyorum.

TRABZON SİYASETİNE ÖRNEK OLDUK

Hep birlikte 2024 yılı başarmış olduğumuz seçim çalışmalarına başladığımız zaman arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza bir söz verdik. Bu ilçede çok büyük değişiklikler yaptık. Bu ilçenin adını birçok olumsuzluktan kurtardıysak yapacak olduğumuz bu çalışmalar ile Karadeniz’e ve Trabzon siyasetine örnek bir rol getireceğimize dair söz verdik ve 3 aydır sahada çalışıyoruz. Biz hiçbir rakibimiz için olumsuz bir söz kullanmayacağız, kimseye yalan söylemeyeceğiz, kimseye iftira atmayacağız yapamayacağımız işleri söylemeden vatandaşın huzuruna çıkarak yaptığımız işleri anlatarak, yapacak olduğumuz işleri anlayarak oy isteyeceğiz dedik. 

RANTIN KAZANAMAYACAK OLDUĞUNU YOMRA HALKI TESCİLLEDİ

Hakkımızda sizlerde takip ettiniz türlü türlü iddialarda, iftiralarda bulunularak Yomra Belediyesi’ni yok sayarak bir seçim çalışması gerçekleştirildi. Bir gün olsun dönüp arkamıza hiçbir tanesine cevap verme ihtiyacı hissetmedik. Çünkü vatandaşa verdiğimiz bir söz vardı. Neticede bu ilçenin seçim üslubuna bir değişiklik getirdiğimizi düşünüyoruz. Artık ilçede seçimleri paranın, pulun kazanamayacak olduğunu, rantın kazanamayacak olduğunu, yalanın iddianın iftiranın kazanamayacak olduğunu Yomra halkı tescilledi ve onayladı. Dedi ki 2019 tarihinde yapmış olduğumuz değişim yarım kalmıştı yarım kalmasın dedik biz bu ilçenin kültürünü, adaletini nasıl sağladıysak bu ilçedeki seçim süreçlerini de düzene sokacağız dedik. İnsanlar bu seçimde artık şunu söylediler. Biz artık bize yalan söylenmesini istemiyoruz. Başkasına iftira atan rakiplerine hakaret eden sürekli bağıran çağıran siyasetçileri istemiyoruz. Artık bu ilçede insanlara doğruları anlatan, yapılabilecek işleri anlatan siyasetçilere ihtiyaç olduğunu insanlar söylediler ve bugün bunu onayladılar. Sizlerin desteği ile büyük bir zafere imza attık. Yomra ilçesini 5 yıl daha huzur ve adalet içerisinde yönetecek yönetimi seçmiş olduk. 

FOTOĞRAFLAR İÇİN RESME TIKLAYINIZ

SİYASET YAPMADIK

2019 tarihindeki seçimi kazanınca her bir seçmen arkadaşımız evlerine gittiler. Eğlenmediler bu seçimde birçok arkadaşımız bizi serbest bırak eğleneceğiz dediler. Evet bu seçimde eğleneceğiz. Eğlenmek buradaki vatandaşların hakkı. Hiçbir rakip ile ilgili olumsuz bir şey söylemeden kimseye hakaret etmeden bugün kazanılmış bu seçimi burada kutlayacağız. Yarın kimseyi ayrıştırmadan kimseye olumsuz bir şey söylemeden 5 yıl içerisinde bu ilçede AK Partilisi, CHP’lisi, MHP’lisi, Yeniden Refah partilisi, Saadet Partilisi nasıl bu belediyeden eşit ve adaletli bir hizmet almışsa ve onlara siyaset yapmadan belediye başkanı olarak bulunmuşsak yarında devam edeceğiz. Hiç kimseyi incitmeyen, hiç kimseye hakaret etmeden kutlamaya yapacağız. Bizi diğerlerinden ayıran bir özelliğimiz var. Biz kimseyi ayrıştırmadan, kimseye hakaret etmeden, kimseyi incitmeden kendi başımıza seçim zaferimizi kutlayacağız.

SEÇİMİN NASIL KAZANILACAĞINI GÖRDÜLER

Biz bu ilçeyi birleştiren yapıda devam ettik bundan sonra da bu şekilde devam edeceğiz. 10 gün sonra Ramazan Bayramı inşallah o zaman bu ilçenin hepsi ile helalleşeceğiz, kucaklaşacağız ve 5 yıl daha bu ilçeyi beraber yöneteceğiz. Çünkü eğlenmek bizim şöyle bir hakkımız sokakta 3-5 entrika ile sokakta gezen 3-5 adam ile seçim kazanılacağını düşünen arkadaşlar seçimin bugün nasıl kazanılacağını gördüler. Seçim vatandaş ile kadınlarımızın desteği ile gençlerimiz ile seçim sokaklarda dolaşan ve kimseye sataşmadan, ben hep sokakta dolaşırken şunu söylüyordum; benim seçmen kitlem eğitimli ve görgülü bir seçmen kitlesi çay ocağında, kahvede kavga gürültü çıkaran bir seçmen kitlesi değil. Biz kendimize yakışan bir üslup ile eğleneceğiz. 

ÇOK GÜZEL BELEDİYE MECLİSİ YAPTIK

Özellikle şuna teşekkür ediyorum. Çok güzel bir belediye meclisi yaptık. AK Parti’den, MHP’den, CHP’den, İYİ Parti’den çok siyasal düşüncelere sahip arkadaşlarımızı bir araya getirdik. Çok güzel bir meclis üyesi listesi yaptık. Bunu yaparken ne dedik; biz bu kadar insanı bir araya getirebiliyorsak ayrıştırmadan da yönetebileceğiz dedik. O yüzden hiçbir siyasi partiye mensup kimseyi incitmeyeceğiz. 

FOTOĞRAFLAR İÇİN RESME TIKLAYINIZ

BİZ DEĞİL YOMRA HALKI KAZANDI

Ben buradan bizlere oy vermiş bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Benim Mustafa Bıyık olarak seçim kazanma şansım yok. Burada adını bilmediğim, karşılaşmamış olduğum ama bizim için günlerce çalışan insanlar oldu. Seçimi bu sessiz çoğunluk vermiş oldukları mücadele ile birlikte sizler sokakta ev hanımları, evlerde gençlerimiz parklarda çocuklarımız, sosyal ve kültürel etkinliklerde destek vererek kazandılar. Bu seçimi biz değil Yomra halkı kazanmıştır.

YOMRA TRABZON’UN KENDİSİDİR

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ayağınıza taş değmesin inşallah. Biz beraber çok işler yapacağımızı düşünüyoruz. Bu ilçeyi Trabzon’un marka ilçesi yaptık ve bu marka ilçe unvanını önümüzdeki 5 yıl içerisinde de tescilleyeceğiz ve onaylayacağız. Yomra artık Trabzon’un bir ilçesi değildir. Yomra artık Trabzon’un kendisidir. Bunu gittiğim her ortamda söylüyordum. Yomra artık Trabzon’un kendisidir ve Trabzon siyasetinin, Trabzon’un her yerine yön verecek bir yapıya sahiptir. 

SEÇİM NASIL KAZANILIR GÖSTERDİK

Bu akşam binlerce insan burada toplanabilmişse, binlerce insan Yomra halkına yakışır şekilde eğlenebiliyorsa, seçim sevincini kutlayabiliyorsa, bu bizim gelmiş olduğumuz seviyeyi çok iyi bir şekilde anlatıyor. Hepinize teşekkür ediyorum gençlerimize, kadınlarımıza, bizleri tanımadan bizlere destek veren bütün hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bu ilçe sizindir, bu ilçe bizimdir. Bu ilçe hepimize çok lazımdır. O yüzden bu ilçemize sahip çıkacağız. 2019’da nasıl sahip çıktıysak, bugün nasıl sahip çıktıysak, gelecekte de sahip çıkacağız. İçerisinde bulunmuş olduğumuz Cumhuriyet Parkımızı Cumhuriyet’in 100. yılına itafen yaptık. Yakışır bir biçimde yaptık ve bugün binlerce insanı ağırlayacak bir toplantı alanımız sosyal alanımız bile yoktu ama ne mutlu bize ki sizlerin desteği ile burada büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdik. Ramazan ayımız mübarek olsun, tuttuğumuz oruçlar kabul olsun. Yomra Kültür Merkezimizde yapacak olduğumuz bayramlaşma törenine sizleri bugünden davet ediyorum. Bayramlaşacağız, kucaklaşacağız ve seçim nasıl kazanılır, kazandıktan sonra nasıl eğlenilir ve bir ilçede nasıl bir kültür ve edep içerisinde kutlama yapılır göstermiş olacağız.” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN RESME TIKLAYINIZ        YORUMUNUZU PAYLAŞIN