KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
YOMRA’YA BİR DE BU PENCEREDEN BAKIN!... | Arka Pencere Haberleri

YOMRA’YA BİR DE BU PENCEREDEN BAKIN!...

YOMRA’YA BİR DE BU PENCEREDEN BAKIN!...

Yomra’da yaşanan gelişmelere birde bu pencereden bakın...

Whatsapp haber ihbar

AK PARTİ'NİN ADAYI ÖZDEMİR Mİ?

AK Parti Yomra İlçe Başkanı Abdulkadir Özdemir partisinin Yomra Belediye Başkan Adayı olacağı gündeme bomba gibi düştü.

İlçede sevilen ve vatandaşlar tarafından da kendisine teveccüh gösterilen Abdulkadir Özdemir’in, Ankara’ya çağırıldığı öğrenilirken Ankara’dan aday olarak döneceği belirtildi. Bu gelişme ile AK Parti’de aday adaylığını açıklayamaya ve istifa etmeye hazırlanan aday adaylarının ne olacağı merak konusu oldu..

SİNAN YILDIRIM BİR ÇOK PARTİNİN. RADARINDA

Yomra’da tanınan ve sevilen iş insanı siyaseten bir çok başarıya imza atmış isim olan Sinan Yıldırım, siyasi olarak bir süredir sessizliğini korurken yaklaşan yerel seçimlerde bir çok partinin radarına girdi. Yıldırım’a muhalefetten gelen teklifler olduğu öğrenilirken, bu teklifler karşısında sessizliğini koruyor. Yakın zamanda Ankara’da bir kaç görüşme yapacağı öğrenilen Yıldırım’ın yakın zamanda aktif siyasete geri döneceği belirtiliyor. 

OCAK MAHALLESİ'NDE MEHMET YAVUZ İDDİALI

Yomra’nın Ocak Mahallesi’nde muhtar adayları hummalı bir şekilde çalışırken bir adaylık açıklaması Mehmet Yavuz’dan geldi. Ocak Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu belirten Yavuz, kendisine gelen tebrikleri de kabul etmeye devam ediyor. “Hizmet için adayım’ diyerek açıklamasını yapan Yavuz, “Mahallemizin, köyümüzün sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü için gereken çalışmaları yapacağız. Aza ekibimde hazır. Çok yakında sahaya çıkarak vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Şimdiden bize teveccüh gösteren mahalle halkıma teşekkür ederim” dedi.

YOL ONARIMLARI OY İÇİN. Mİ, AKSA HATASI MI?

Yomra’nın Sancak Mahallesi’nde doğalgaz çalışmaları sonucunda bozulan ve tahrip olan yolların yapımına başlanıldı. Yaz boyunca Adnan Kahveci Caddesi’nde çalışmalar devam ederken toz toprak yüzünden evlerinin camlarını açamayan vatandaşlar bir çok kere şikayetlerini dile getirmişti. Pazartesi günü Yomra Belediyesi bozulan yolların onarım çalışmalarına başladı. Bu çalışma vatandaşlar arasında konu oldu. Kimi vatandaş seçimlerin yaklaştığını ve oy için belediyenin bu yolları yaptığını dile getiririyor. Yolların bu zamana kadar yapılmamasını belediyenin seçim yatırımı olarak değerlendiriyor. 

Bu konuyu daha önce Başkan Mustafa Bıyık açıklamıştı. AKSA’nın doğalgaz müteahhitleri yeri açma ve boru döşeme işlemini yapıyor. Üstünün kapanması ve üst yapı tamiratı belediyeye ait. AKSA boru döşemesi yaptıktan sonra boruların test aşamalarını yapıp, kendi işini bitirince belediyeye teslim ediyor. Bilindiği gibi uzun bir süre Adnan Kahveci caddesinde çalışmalar durma noktasına gelmişti. Yüklenici firma değişimi gibi sebeplerden AKSA yaptığı çalışmanın test aşamasını bitirmedi. Dolayısıyla belediyeye teslim edilmedi. Belediye kendisine teslim edilmemiş bir yerin üst yapısını nasıl yapacak?. AKSA test aşamasını bitirip teslim ettiği yere üç gün içinde belediye çalışmasını başlattı.  Hatta bu ay mecliste AKSA bölge müdürü Başkan Bıyık’ı arayıp yakıtı kendileri doldurmak suretiyle iş makinası istedi. Çünkü kendisi getirmek istese kiralama yöntemi yapacaktı ve iş makinalarının buraya geliş süreci 2 ayı bulacaktı. Dolayısıyla doğalgaz çalışması 2 ay daha gecikecekti. Başkan Bıyık belediyenin araçlarını AKSA’ya vererek çalışmaların aksamamasını sağladı.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN