KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
YOMRA’YA İL YATIRIMLARI YAPTIK | Yomra Haberleri Haberleri

YOMRA’YA İL YATIRIMLARI YAPTIK

YOMRA’YA İL YATIRIMLARI YAPTIK

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Genç, Yomra’da konuştu

Whatsapp haber ihbar

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Yomra’ya AK Parti döneminde il yatırımları yapıldığına dikkat çekerek, Yomra’nın 20 yılda büyük bir ivme kazandığına dikkat çekti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı “Yomra Halk Buluşması”nda konuşan Genç, şunları söyledi:

YOMRA KARARINI VERMİŞ

“Yomra bugün bir başka güzel. Yomra 31 Mart için şimdiden kararını vermiş görünüyor. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yomra’ya her geldiğimde sevgi ve muhabbetle karşılandım. Bugün de aynı sevgi ve muhabbeti görüyorum. 
21 yüzyılın lideri kendisini vatanına milletine adamış lider Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olmak, dava arkadaşı olmak bizim için en büyük gurur vesilesidir. 2001’de başlayan bu hizmet yolculuğu bütün gücümüzle ve bütün kararlılığımızla devam ediyor. Şöyle geriye dönüp baktığımızda 22 senelik AK Parti yatırımlarında Yomra’mız il yatırımı aldı.
Şu anda en büyük hastanemiz Yomra’da. Adliye Sarayı’mız Yomra’da. Yomra’mızın nüfusu 15-20 sene önce 15 bin civarıydı. Şu anda nüfusu 49.725 oldu. Yomra adeta merkezin çok önemli ilçesi oldu. Bizim hükümetimizin sayesinde, cumhurbaşkanımızın sayesinde. İnşallah Yomra’mızı 31 Mart’ta iktidar belediyecilik anlayışı ile buluşturacağız.”

OKUL, SAHİLVE KENT MEYDANI MÜJDESİ

“Yomra’yı bu hizmetlerden mahrum edemeyiz. Yomra’mızın şu anda doğal gaz sıkıntısı olduğunu biliyoruz. İnşallah gelir gelmez Yomra’mızda Doğal Gazın girmeyeyeceği yer kalmayacak. İnşallah Abdülkadir Başkanımla el ele vereceğiz ilçemize güzel hizmetler kazandıracağız. Özdil-Oymalı grup yolumuzu süratle tamamlayacağız. Yomra’mızda okul talebi var. İnşallah yeni bir liseyi ilçemize kazandıracağız. Yalıncak’ta bu dönem yapılan sahil düzenlememizi Yomra’mıza kazandıracağız. İnşallah Yomra’mıza bu dönem yeni bir kent meydanı yapacağız.
22 senedir bu ilçemize hizmet ediyoruz. İl başkanı olarak da Ortahisar İlçe Başkanı olarak da hizmet ediyoruz. 25 mahallemizde güzel bir hizmet dönemi başlatacağız. Bütün bu hizmetleri yapmak sadece belediye imkanları ile olmaz. O yüzden istiyoruz ki yeni dönemde de Yomra’mız Cumhur İttifakı belediyecilik anlayışıyla biz büyükşehirde Abdülkadir Başkanım da Yomra’da büyük bir güçle çıkalım.”

 “Ankara’ya gidelim diyelim ki Sn. Cumhurbaşkanım Yomra’dan rekor bir oyla geldik. Bir istiyorsak iki alacağız. Güçlüyüz, siyasi irademiz var. Bakanlarımız ve milletvekillerimiz var. Bütün bu hizmetleri yapacağız. Şu anda halkımızın iradesine gidiyoruz. Genel seçimlerde düşüncelerimiz farklı olabilir. Ama biz istiyoruz ki bu şehrin belediye başkanları olarak el ele verelim. Yomra’da Abdülkadir Başkanımız, Büyükşehir Belediyemizde de biz Yomra’mızın 25 Mahallesi’ne en güzel hizmetleri kazandıralım. O nedenle kalan süremizde hep beraber durmak yok yola devam.”

Öte yandan programa önceki dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Yılmaz Büyükaydın ve Vehbi Koç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, önceki dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, önceki dönem AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan, AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, Yomra Belediye Başkan Adayı Abdülkadir Özdemir, ilçe teşkilatı ve yüzlerce vatandaş katıldı.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN