KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
YOMRALILAR MİLLİ TAKIM İÇİN DÖVÜŞECEK! | Yomra Haberleri Haberleri

YOMRALILAR MİLLİ TAKIM İÇİN DÖVÜŞECEK!

YOMRALILAR MİLLİ TAKIM İÇİN DÖVÜŞECEK!

Türkiye Kick Boks Federasyonunun düzenlediği 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Büyük çekmece’de yapılacak olan “Open World cup” Türkiye Kick Boks Dünya Kupasına Yomra Gençlik Spor Kulübü 2 sporcu ile katıldı.

Whatsapp haber ihbar

Türkiye Kick Boks Federasyonunun düzenlediği 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Büyük çekmece’de yapılacak olan “Open World cup” Türkiye Kick Boks Dünya Kupasına Yomra Gençlik Spor Kulübü Yusuf Yamakoğlu ve Sudenaz Gülay olmak üzere 2 sporcu ile katıldı.  Şampiyonada Yomralı Milli Takım Antrenörümüz ve sporcumuz Murat Sağır görev alacak.

Takım Antrenörümüz ve sporcumuz Murat Sağır gazetemize şunları söyledi;

“Yomra Gençlik Spor Kulübü olarak Türkiye Kick Boks Federasyonunun düzenlediği “Open World cup” Türkiye Kick Boks Dünya Kupasına 2 sporcumuz ile katılacağız. Sporcularımızdan Yusuf Yamakoğlu 75 kg kategorisinde “Low Kick”  yarışacak. Sudenaz Gülay ise “K-1 rules” 65 kg kategorisinde yarışacak. En son katıldığımız şampiyonada Yusuf Yamakoğlu 2. Sudenaz Gülay ise 3. olmuştu. Önceki şampiyondaki aldığımız sonuçları göz önüne aldık. Önceki şampiyondan ders çıkararak bu yarışmada şampiyon olmak istiyoruz. Sporcularım şampiyon olmaları halinde 2024 yılının sonunda yapılacak olan Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına katılmaya hak kazanacaklar. En önemlisi Milli Takıma gitmeye hak kazanacaklar. Bu yüzden benim ve sporcularımın adına önemli bir şampiyona çünkü bu yarışma Milli Takıma gidebilmek için vize niteliğinde olan bir organizasyon. Yoğun ve olumlu bir çalışma süreci geçirdik. Başarıya açız ve kazanmak istiyoruz. Allah’ın izniyle anlımızın akıyla şampiyonluğa ulaşıp ve yıl sonu yapılacak olan şampiyonaya gitmeye hak kazanacağız. Allah yardımcımız olsun. Herkesten dua ve destek bekliyorum.” dedi.

Bizde Yomra Sonhaber ailesi olarak Murat Sağır’a ve sporcularına başarılar diliyoruz.


Editör: AHMET FARUK ŞÜKÜR


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN